×
Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwietnia 2019 roku.

Policjanci zatrzymali sprawców brutalnego napadu w Czersku


Dodane: 2018-07-06

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o brutalny napad w Czersku. Dzięki pracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz chojnickiego wydziału kryminalnego dwóch mężczyzn podejrzanych o tą zbrodnie zostało zatrzymanych na terenie woj. zachodniopomorskiego. 

W poniedziałek około godziny 20:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zadzwonił mężczyzna informując, że doszło do napadu. Mówił, że do domu przyszło dwóch mężczyzn, którzy chcieli kupić bryczkę od pokrzywdzonego. Po wejściu do domu zaatakowali właściciela posesji, po czym skrępowali 73-latka oraz jego 68-letnią partnerkę. Napastnicy bijąc oraz grożąc zmuszali ich do ujawnienia miejsca przetrzymywania pieniędzy. Mężczyzna z obawy o życie wskazał miejsce gdzie są pieniądze. Przestępcy przeszukali dom, zabrali pieniądze i uciekli. 

Dyżurny natychmiast poinformował o napadzie patrole będące najbliżej miejsca zamieszkania pokrzywdzonych i skierował je na miejsce zdarzenia. Policjanci ustalili rysopisy sprawców oraz pojazd jakim się poruszali i zaraz zaczęli poszukiwania. Po otrzymanym zgłoszeniu, do pracy ruszyli śledczy, którzy z technikiem zabezpieczyli ślady, monitoringi i przesłuchali świadków, a kryminalni w terenie pracowali nad ustaleniem tożsamości napastników. Do działań włączyli się również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wspólne szeroko zakrojone działania operacyjne przyniosły szybki efekt. Policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn i miejsce gdzie mogą przebywać. 

Wczoraj rano (5.07) br. funkcjonariusze zatrzymali dwóch bydgoszczan, którzy przebywali w jednym z hoteli w Świnoujściu. Zostali oni przewiezieni do policyjnego aresztu. Dwaj sprawcy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju. Za popełnienie przestępstwa rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy. 

Policja wystąpiła z wnioskiem do prokuratury zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

Nagranie z konta Pomorskiej Policji na YouTube. Tekst ze strony chojnickiej Policji.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.