Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Relacja z konferencji prasowej Marszałka Mieczysława Struka


Dodane: 2018-07-15

W piątek 13.07 gościł w Chojnicach Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Na jej zakończenie odbyła się konferencja prasowa w siedzibie Domu Dziennego Pobytu.

Przedstawił na niej informację o efektach odbytego w siedzibie Starostwa Powiatowego konwencie wójtów i burmistrzów powiatu chojnickiego. Sporo miejsca poświęcił informacji o efektach usuwania skutków nawałnicy z sierpnia 2017; o staraniach w pozyskaniu z budżetu Państwa pieniędzy na naprawę i modernizację dróg wojewódzkich; o kwocie w wysokości 12,2 mln euro przyznaną z Unii Europejskiej na walkę ze skutkami nawałnicy.

W drugiej części (od 9.05 min.) swego wystąpienia Mieczysław Struk przekazał raport o stanie dróg wojewódzkich, których na terenie powiatu chojnickiego jest ponad 119 km. Poinformował także o planach napraw, modernizacji i remontów dróg. Wkrótce będzie ogłoszony przetarg na remont drogi 235 z Kornego k.Kościerzyny do Męcikała w gminie Brusy. Województwo ma na to zadanie przeznaczone kwotę ok. 94 mln zł. Marszałek Mieczysław Struk omówił też stan przygotowań do uruchomienia w Chojnicach ośrodka egzaminowania kierowców na kategorie A i B. Jedno z pytań skierowanych do gościa dotyczyło (od Chojnice TV) planów urlopowych (od 16.55). Zapytaliśmy, w związku z apelem o odpoczywanie na terenach ponawałnicowych autorstwa Mieczysława Struka, czy planuje spędzić swój urlop w Rytlu lub jego okolicach, oraz czy weźmie udział 11.08 w imprezie z okazji I rocznicy nawałnicy.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.