Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Konferencja prasowa burmistrza Chojnic A. Finstera z 16.07.2018


Dodane: 2018-07-16

Zapis transmisji konferencji prasowej burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera z poniedziałku z 16.07.2018.

0.00 - O dewastacji ogrodzenia placu zabaw przy SP nr 8, obok oddziału przedszkolnego. Zarejestrował to monitoring w sobotę 14.07 ok. g.13.00.

4.40 - Jest nieprawomocny wyrok WSA w Gdańsku, który uchylił zarządzenie zastępcze Wojewody Pomorskiego. Nadano w nim ulicy Stanisława Rolbieckiego nową nazwę - Pileckiego. Burmistrz jest zdania, że rtm. Pilecki powinien mieć swą ulicę w innym miejscu Chojnic.

9.30 - W Parku Wodnym działają dwie nowe atrakcje - zmodernizowana zjeżdżalnia i nadmuchiwany tor przeszkód.

12.10 - O wizycie Marszałka Mieczysława Struka w Domu Dziennego Pobytu w piątek 13.07 i przyznanych nagrodach; miasto przygotowuje budowę Domu Seniora oraz domu dla osób z Zespołem Downa.

17.05  - Dziś otwarcie ofert w II przetargu na modernizację budynku dworca kolejowego oraz budowę okolicznych parkingów. Jeśli ponownie będą zbyt drogie oferty, opracowanie dokumentacji technicznej będzie w osobnym przetargu.

18.45 - we wrześniu ruszy realizacja programu poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych; przetarg na wspólny zakup energii elektrycznej będzie sprawdzony przez Urząd Regulacji Energetyki.

22.40 - Jest obietnica Marszałka M.Struka o dodatkowych środkach na modernizację kanalizacji deszczowej; Miasto do tej pory dołożyło do niej 6,5 mln zł; jutro podpisanie umowy na kolejny etap "deszczówki".

26.40 - o realizacji miejskich inwestycji; nad ChCK będzie nakręcony reportaż z drona; być może 26 lipca media wezmą udział w przeglądzie przebudowy ChCK;

29.45 - Uszkodzone przez korzenie kilku topol - wiatrołomów z 11.08.2018 ścieżka rowerowa oraz chodnik na odcinku 150 m przy ul. Kościerskiej opodal skrzyżowania z Drogą do Igieł, zostanie wyremontowany; kosztorys wynosi 169 tys. zł; ma być pokryty z policy ubezpieczeniowej;

36.00 - Pytanie Chojnice TV: Kiedy ruszy tzw. kopalnia piasku na placu zabaw przy Modraku na Os. Bursztynowym? - Powiesiliśmy komplet wiaderek. Po jednym dniu wszystkie zniknęły. Być może w tym miejscu będzie inny sprzęt.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.