Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Asfalt na ścieżce rowerowej przy ul. Kościerskiej przegrał z przyrodą


Dodane: 2018-07-18

Ponad 150 metrowy odcinek asfaltowej ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Kościerskiej za cmentarzem komunalnym będzie odbudowany.

Poinformował o tym na poniedziałkowej (16.07) konferencji prasowej burmistrz Chojnic Arseniusz Finster. Za przyczynę tego stanu uznał odradzające się korzenie kilku topól, które ścięto po ubiegłorocznej nawałnicy z 11 sierpnia. Ich odrosty rozsadziły asfaltową nawierzchnię ścieżki i chodnika. Remont będzie polegał na wymianie zniszczonej nawierzchni i podbudowy oraz usunięciu systemu korzeniowego ściętych drzew.  Koszt robót, które zleci UM, ma być sfinansowany przez Zarząd Dróg Wojewódzkich z odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej.

Od Redakcji. Byliśmy z kamerą na opisywanym odcinku ścieżki jeszcze w dniu konferencji. Są na niej ślady wcześniejszych napraw z ubiegłych lat, kiedy to topole jeszcze rosły. Poza tym organizowanie naprawy w momencie, kiedy na ścieżce są "oazy" zieleni w uszkodzonym asfalcie jest stanowczo zbyt późne. Świadczy to o braku nadzoru ze strony ZDW. O historii dewastacji tego odcinka napisał na swym blogu  Wojciech Czapiewski.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.