Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Stanisław Rolbiecki może wróci na patrona ulicy


Dodane: 2018-07-19

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku uchylił zarządzenie zastępcze Wojewody Pomorskiego Andrzeja Drelicha z 12/2017 w sprawie zmiany nazwy ulicy Stanisława Rolbieckiego na Rtm. Witolda Pileckiego.

Orzeczenie jest nieprawomocne. Jeśli Wojewoda odwoła się od niego, to sprawą zajmie się Naczelny Sąd Administracyjny. Zasadniczym powodem decyzji WSA, podanym podczas jego ogłaszania, było zbyt lakoniczne uzasadnienie przez Wojewodę swojej decyzji. W przypadku uprawomocnienia się orzeczenia WSA, uliczka przy parku Wzgórze Ewangelickie, wytyczona po likwidacji przez władze miasta na początku lat 90 ub. wieku Miejskiego Zakładu Zieleni, ponownie uzyska imię burmistrza Chojnic z lat 1950 - 1973. Burmistrz Arseniusz Finster zapowiedział, że wówczas wystąpi do RM o nadanie imienia Witolda Pileckiego innej ulicy w Chojnicach.

Nagranie z konferencji prasowej z 16.07.2018. Migawki z ulicy Pileckiego/Rolbieckiego z tego samego dnia.

Biografia Stanisława Rolbieckiego na historiachojnic.com.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.