×
Dzisiaj jest Czwartek, 25 Kwietnia 2019 roku.

Osiedlowo - sołecki festyn był w sobotę w Pawłówku


Dodane: 2018-07-23

W sobotę (21.07) po raz pierwszy samorząd mieszkańców z Chojnic i sołectwo w gminie Chojnice wspólnie zorganizowały dla swych mieszkańców festyn rodzinny.

Na ten pomysł wpadły ich szefowe - Renata Dąbrowska oraz Mariola Pażontka Lipińska. Obie były ubrane w stroje sprzed około 100 lat, gdyż hasłem przewodnim imprezy, było świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Impreza odbyła się na placu przy ul. Długiej, ale nie na osiedlu Pawłówko w mieście Chojnice, ale zaraz za miedzą w Pawłówku w gminie Chojnice. Z tej racji tradycyjnego odpalenia bombardy dokonał wójt Zbigniew Szczepański. On też wręczył liderkom lokalnych samorządów tzw. sworskie gacie. Władze miasta były reprezentowane przez Sekretarza Miasta Roberta Wajlonisa oraz radnych. 

Przy pięknej i słonecznej pogodzie licznie zgromadzeni mieszkańcy mogli skosztować kiełbaski czy karkówki z grilla, zakupić kawałek ciasta od gospodyń z Pawłowa, obejrzeć pokaz karate czy wziąć udział w konkursach, w rodzaju wyścigu 3-osobowych zespołów na jednej parze nart. Dzieci też nie nudziły się. Były dmuchańce, trampolina, malowanie buziek, zajęcia plastyczne, konkursy na stoisku Straży Miejskiej. Festyn zakończyła zabawa taneczna.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.