Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

Konferencja prasowa posła A.Mrówczyńskiego i działaczy PiS z 23.07.2018


Dodane: 2018-07-23

Zapis transmisji konferencji prasowej posła Aleksandra Mrówczyńskiego i chojnickich działaczy Prawa i Sprawiedliwości Bartosza Blumy oraz Andrzeja Dolnego z 23.07.2018. Odbyła się w biurze poselskim przy ul. Sukienników 4 w Chojnicach.

0.00 - Otwarcie konferencji i przedstawienie jej programu przez posła Aleksandra Mrówczyńskiego; wprowadzenie do omówienia rządowego programu wsparcia dla rolników; "Spółki Wodne najczęściej prawie nie istnieją".

3.00 - Andrzej Dolny o szczegółach ww. programu; "ma on chronić przed klęskami żywiołowymi", "Spółki Wodne w powiecie chojnickim najlepiej działają w gminie Brusy", "wcześniej melioracja polegała najczęściej na osuszaniu, a nie regulacji", "będzie zwiększona dopłata do paliwa dla rolników", "zostanie utworzony Narodowy Holding Spożywczy", "pula nieopodatkowanej sprzedaży bezpośredniej zostanie podniesiona z 30 tys. na 40 tys. zł", "rolnictwo ekologiczne jest szansą dla Polski".

17.40 - Bartosz Bluma o klęsce suszy; Rząd ma program poprawy retencji; wsparcie dla poszkodowanych będzie udzielone, ale rolnicy powinni jak najszybciej w UG złożyć wnioski; ok. 1500 rolników z terenu powiatu złożyło wnioski; 

24.40 - Andrzej Dolny: zawieszono prace nad zmianami w ustawach o hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnym; patologie w hodowlach tych zwierząt i zmowy cenowe będą zwalczane.

28.00 - Bartosz Bluma cd. nt. pomocy "suszowej"; zboża jare są stracone na niektórych terenach na poziomie 60 - 90%; ozime 50-70%; Andrzej Dolny: w zebranych plonach spora część zboża nadaje się tylko na pasze;

33.45 - poseł Aleksander Mrówczyński: podsumowuje temat rządowej pomocy dla rolników.

34.30 - Chojnice TV: Jak Pan Poseł ocenia skalę i przebieg ostatnich protestów, które odbyły się także w Chojnicach, ws. zmian w sądownictwie?


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.