Dzisiaj jest Czwartek, 16 Sierpnia 2018 roku.

W Silnie uczczono pamięć powstańców warszawskich i Ks.S.Lechczyńskiego


Dodane: 2018-08-02

Wczoraj (1.08) w 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego z inicjatywy działaczy Prawa i Sprawiedliwości z powiatu chojnickiego odbyły się w Silnie okolicznościowe uroczystości.

Najpierw ks. proboszcz Wojciech Klunder odprawił Mszę Św. w intencji powstańców warszawskich i ofiar niemieckiej pacyfikacji Warszawy w 1944 roku, w tym i za zmarłego w 1983 długoletniego proboszcza i budowniczego świątyni ks. Stefana Lechczyńskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego. W jej trakcie wygłosił Homilię (6.30 - 17.15), w której nawiązał do 74 rocznicy Powstania. Po zakończeniu Mszy Św. jej uczestnicy (m.in. poseł Aleksander Mrówczyński, przedstawiciele PiS, Chrześcijańskiego Ruchu Samorządowego oraz Wójt Gminy Chojnice Zbigniew Szczepański) złożyli kwiaty na grobie ks. Stefana Lechczyńskiego. W tym miejscu okolicznościowe wystąpienie (od 23.02) miał poseł Aleksander Mrówczyński.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.