×
Dzisiaj jest , 21 Lipca 2019 roku.

Najwięcej problemu ITD ma z zestawami drogowymi z drewnem


Dodane: 2018-09-05

Zasadniczym tematem dzisiejszego (5.09) posiedzenia Komisji Infrastruktury i Transportu Rady Powiatu Chojnickiego było omówienie stanu bezpieczeństwa na drogach naszego regionu.

Z zaproszenia na obrady skorzystał jedynie pracownik lokalnego oddziału Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku. Zabrakło przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Nie było zaskoczeniem stwierdzenie gościa z ITD, że najwięcej problemów sprawiają im przewożący od sierpnia 2017 wiatrołomy z lasów dotkniętych nawałnicą. Zdarzają się przypadki przeładowywania ponad normę pojazdów i przyczep. Narzekał też, że kierowcy wzajemnie ostrzegają się przed ich kontrolami poprzez CB, telefon i Internet. Wówczas jeżdżą bocznymi drogami lub nie wyjeżdżają z miejsca załadunku. ITD przydałoby się także więcej miejsc na kontrolę zestawów drogowych, podobnych do tego przy drodze Chojnice - Tuchola w pobliżu Piastoszyna.

W dyskusji pytano m.in. o to kto ponosi odpowiedzialność za przeładowanie pojazdu z drewnem, leśnik czy kierowca (Tomasz Orzłowski, leśnik z zawodu); jaka jest skala kombinacji kierowców z tachografem (starosta Stanisław Skaja). Chojnice TV zapytało ws. stacjonarnych fotoradarów na naszym terenie, gdzie się znajdują, ile by kosztował nowy. Jedno z pytań zadał radny radnemu. Andrzej Sabiniarz zwrócił się do Tomasza Orzłowskiego w kwestii ilości czasu, który pozostał do zakończenia akcji wywozu wiatrołomów z terenu powiatu chojnickiego. Szacuje on, że w połowie przyszłego roku najprawdopodobniej zakończy się.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.