×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Do Chojnic zjechały Wołgi, Skody, Warszawy i motocykle MZ, SHL i WSK


Dodane: 2018-09-17

W niedzielę (16.09) na boisku przy Parku Wodnym odbyła się VI edycja Chojnickiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Wzięło w nim udział ok. 150 pojazdów samochodowych i motocykli.

Najwięcej pochodziło z Krajów Demokracji Ludowej, czyli b. krajów socjalistycznych, w tym oczywiście i z Polski. Była spora gromadka "maluchów", czyli PF 126 p. Pojawił się jego starszy "brat" PF 125p, potocznie "duży fiat".  Sporo chojniczan podziwiało "królową" PRL-owskich postojów TAXI i "flot" komitetów partyjnych, czyli czarną Wołgę GAZ 21. Nie brakowało modeli poczciwej "Oktasi", czyli Skody Octawii. Swój kącik miały pojazdy wojskowe, pożarnicze oraz motocykle. Może za rok organizatorzy urządzą przejazd kawalkady choć części z nich przez miasto?


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.