Parafianie i policjanci zagrali dla Liwii

Dodane: 2018-09-24

Ks. proboszcz "Fatimy" Tomasz Mońko jak co roku zorganizował mecz charytatywny piłki nożnej pomiędzy swymi parafianami i sympatykami, a pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Sam także założył koszulkę z nr 20 biegał po murawie boiska stadionu miejskiego przy ul. Mickiewicza. Drużyna, której był kapitanem, wygrała 7 - 5. W I połowie przegrywali nawet 1 - 4, ale zdołali w niej wyrównać na 4 - 4. Złośliwi na trybunie stadionu twierdzili, że to dlatego parafianie mieli problemy, bo słynny napastnik Chojniczanki Andrzej Borowski, zamiast strzelać bramki, był ... bramkarzem u ks. Tomasza. Dzielnie go zastępował na murawie jego syn Mateusz. W przerwie meczu odbyło się losowanie koszulek klubowych i piłki z autografami piłkarzy Chojniczanki. W trakcie meczu i w szatniach piłkarzy zebrano łącznie 4500 zł, które będą przeznaczone na zakup komunikatora wzrokowego dla 8-letniej Liwii, parafianki ks. Tomasza Mońko.

Relacja zawiera pełny zapis I połowy meczu oraz losowanie nagród dla ofiarodawców.