×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwietnia 2019 roku.

Morenka, Bazylika i Palium będą prowadzić Dzienne Domy Pomocy


Dodane: 2018-09-26

Na poniedziałkowej (24.09) konferencji prasowej w ratuszu prezes LGR Morenka Grażyna Wera - Malatyńska, proboszcz Bazyliki Mniejszej ks. Jacek Dawidowski oraz prezes Fundacji Palium Barbara Bonna przedstawili projekt uruchomienia w Chojnicach dwóch placówek pn. Dzienne Domy Pomocy.

Mają funkcjonować w siedzibie hospicjum prowadzonego przez Palium przy ul. Strzeleckiej (od 1.11.2018) oraz w budynku tzw. Starej Plebanii przy Bazylice. Ten drugi budynek jest na etapie wstrzymanych prac remontowych. Mają być dokończone z części środków finansowych projektu, który przewiduje prace adaptacyjne siedzib pod DDP. Proboszcz liczy, że prace zakończą się wiosną 2019. Do tego momentu DDP będzie w siedzibie LGR Morenka w Charzykowach. Z oferty mogą skorzystać osoby niesamodzielne i niepełnosprawne z terenu miasta i gminy Chojnice oraz z gminy Konarzyny. Będą one dowożone do DDP.

Więcej szczegółów tutaj: Fundacja Palium - Kamila Krukowska, tel. 603 635 988; Bazylika Chojnice - Jacek Dawidowski, tel. 600 891 872; LGR Morenka - Adam Rogala, tel. 500 100 091.

Ze względu na problemy z łączem internetowym w trakcie transmisji konferencji, artykuł ma tylko nagranie audio i zdjęcie wykonane podczas konferencji. O Dziennych Domach Pomocy na stronie UM Chojnice. 


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.