×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwietnia 2019 roku.

Marek Szank - wiaty autobusowe są ważniejsze od piłkarskich


Dodane: 2018-09-29

Radnego Marka Szanka zdenerwowało, że 35 tys. zł na zakup nowych wiat dla piłkarzy na stadionie miejskim przy ul. Mickiewicza znalazło się w najbliższej nowelizacji budżetu miasta, która będzie przyjmowana na poniedziałkowej (1.10) sesji Rady Miejskiej, a nie ma na zakup wiat dla pasażerów chojnickiego MZK, w tym na ul. Wielewskiej, o którą zabiega od dłuższego czasu.

Dyskusja na ten temat miała miejsce podczas środowego (26.09) wspólnego posiedzenia komisji RM i Rady Samorządów Osiedlowych. Po przedstawieniu przez Skarbnik Miasta Wiolettę Szreder informacji, że dopłata z budżetu do taryfy Miejskich Wodociągów jest mniejsza, niż zakładano, więc za zaoszczędzone środki będą zakupione dwie wiaty dla piłkarzy grających na stadionie przy ul. Mickiewicza, Marek Szank postawił wniosek, by zdjąć 35 tys. zł z tego celu i przekazać je Wydziałowi Komunalnemu na wiaty dla pasażerów MZK. Poproszony o przybycie na salę obrad dyrektor "komunalki" w UM Jarosław Rekowski zapewnił, że środki na zakup wiat nie tylko przy ul. Wielewskiej, ale i przy Dworcowej i Lichnowskiej, oraz na wykonanie dojścia przez chodnik (ul. Wielewska) będą w prowizorium budżetowym na 2019 rok.

Na miniaturce video, która jest screenem z Google Street View, widać że co najmniej od sierpnia 2013 mieszkańcy ul. Wielewskiej idą przez trawnik na przystanek. Najwyraźniej w trakcie budowy tej ulicy, przy której po obu stronach stoją bloki SM i TBS, zapomniano o zatokach autobusowych. Podobna sytuacja jest na ulicy Zakładowej obok Polipolu. Tam także w trakcie remontu i przebudowy tej ulicy nie uwzględniono zatok autobusowych. O parkingach dla aut pamiętano.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.