×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Po 8 latach od II wydania Dzieje Chojnic mają suplement


Dodane: 2018-10-01

W piątek 28.09, w rocznicę zdobycia Chojnic w 1466 podczas wojny 13-letniej, w sali obrad Rady Miejskiej, gdzie wisi obraz przedstawiający ... klęskę wojsk polskich podczas bitwy pod Chojnicami w 1454, która rozpoczęła tę wojnę, odbyła się promocja dzieła Wypisy do "Dziejów Chojnic".

Pozycje do tego suplementu historii miasta wybrał i opracował prof. Jacek Knopek. Wstępny plan, jak zdradził autor, zakładał powstanie wydawnictwa o około 400 stronach, ale ostatecznie dzieło ma 861 stron (bez bibliografii i spisu treści). Jest to prawie tyle samo, co II wydanie "Dziejów Chojnic" z 2010 roku (885 stron), którego redaktorem był Kazimierz Ostrowski. Promocję Wypisów poprowadził Przemysław Zientkowski. Wydawnictwo można nabyć w siedzibie Promocji Regionu na Starym Rynku w cenie 60 zł.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.