×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwietnia 2019 roku.

Burmistrzowie Chojnic i Emsdetten pożegnali śp. Tadeusza Guentzla


Dodane: 2018-10-15

Dziś (15.10) odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Tadeusza Guentzla, Zasłużonego Obywatela Miasta Chojnice. Rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice Mniejszej w Chojnicach, zakończyły na cmentarzu parafialnym przy ul. Kościerskiej.

Przybyły na nią delegacje bractw kurkowych nie tylko z Chojnic, którego do śmierci był aktywnym członkiem. Ks. proboszcz Jacek Dawidowski w swej homilii, w której przypomniał drogę życiową "brata Tadeusza", wspomniał że w 2013 był najstarszym Królem Kurkowym w Europie. Miał wtedy ... 90 lat! Pożegnalne przemówienia wygłosili burmistrz Arseniusz Finster oraz prezes chojnickiego Bractwa Kurkowego Tomasz Winiecki. Pożegnali się ze Zmarłym także działacze Stowarzyszenia Partnerstwa Miast z Emsdetten, których delegacja przyjechała na pogrzeb. Został odczytany list autorstwa burmistrza Emsdetten Georga Moenikesa.

Na miniaturce video jest obraz autorstwa Tadeusza Guentzla, który namalował podczas niemieckiej okupacji Chojnic w II wojnie św. Historię jego powstania przytoczył w czasie Homilii ks. Jacek Dawidowski.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.