×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwietnia 2019 roku.

Ul. Podmiejska w Lipienicach nie została wyremontowana


Dodane: 2018-10-16

Wkrótce wybory samorządowe, w których także będzie wybierany Wójt Gminy Chojnice. To dobra okazja, by przypomnieć ubiegłoroczną sprawę remontu ulicy Podmiejskiej w Lipienicach.

Na konferencji prasowej w Urzędzie Gminy z 7.09.2017 wójt Zbigniew Szczepański poinformował dziennikarzy o wielkości darów finansowych od samorządów z całej Polski wpływających do Gminy Wiejskiej Chojnice. Przekazał mediom na niej zestawienie (jego fragment jest miniaturką video artykułu), na którym podano cele, na które będzie pomoc przekazana. Właściciel Chojnice TV Jerzy Erdman zadał pytanie Wójtowi o zakres szkód, jakie poczyniła na niej sierpniowa nawałnica, gdyż na jej remont są przeznaczane dary finansowe od czterech samorządów. Potrafił wymienić tylko te poczynione przez pojazdy służb energetycznych, które korzystały z niej po nawałnicy. Dodał, po kolejnym naszym pytaniu, że szacuje koszt remontu na ok. 600 tys. zł, dołożą się do niego galeria handlowa w Lipienicach i Sołectwo Lipienice.

Następnego dnia po konferencji przejechaliśmy się autem po ul. Podmiejskiej. Zauważyliśmy tylko uszkodzoną wiatę MZK.

Na sesji Rady Gminy z 15.09.2018 radna Ewa Pruska w swej interpelacji zapytała m.in. o remont ul. Podmiejskiej ze środków "nawałnicowych" od samorządów. W swej odpowiedzi wójt powiedział m.in.: "Dlaczego ul. Podmiejska? Szukanie sensacji, że pieniądze z Gdańska idą na tę ulicę jest dla mnie śmieszne, żenujące i wynikające z niskich pobudek. (...) Jeśli jakiś miejscowy dziennikarz chce zaistnieć na mapie dziennikarstwa, niech się uczy podstaw dziennikarstwa, obiektywności, profesjonalizmu i prawdy." Zarzucał nie wymienionym z nazwy mediom pisanie o ul. Podmiejskiej "droga dojazdowa do galerii". Nigdy tego sformułowania nie użyliśmy, ani na portalu, ani na profilu na FB. Ostatecznie przetarg na remont ul. Podmiejskiej został unieważniony, gdyż jedyna oferta była wyższa od kosztorysu o 100 tys. zł. Mimo, że również jedyna oferta na remont drogi Jeziorki - Sternowo była niższa od kosztorysu o 100 tys. zł, nie dokonano na sesji RG przesunięcia tych środków.

Artykuł zawiera fragmenty nagrań z 09/2017:

420 tys. zł z pomocy po nawałnicy idzie na remont ul. Podmiejskiej w Lipienicach - 7.09.2017.

Autem spod II LO w Chojnicach przez Lipienice i ul. Podmiejską - 8.09.2017.

Radna Pruska pyta o ul. Podmiejską, Pan Wójt oczernia Chojnice TV - 16.09.2017.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.