×
Dzisiaj jest Wtorek, 23 Kwietnia 2019 roku.

II LO najlepsze w konkursie `Lira Szekspira`


Dodane: 2018-10-17

Chojnickie II LO zdobyło większość (7 z 13) nagród w konkursie „Lira Szekspira” zorganizowanym przez Gdański Teatr Szekspirowski.

Polegał on na napisaniu ciągu dalszego jednej ze sztuk Szekspira. Wczoraj (16.10) w sali 44 gmachu szkoły 7 uczennic odebrało z rąk przedstawicielek GTS nagrody książkowe, które same wybrały. Ich prace zostały odczytane przez aktorów gdańskiego Teatru Wybrzeże - Marzenę Nieczuja - Urbańską i Roberta Ninkiewicza. Do konkursu przygotowywały się pod okiem Marcina Szopińskiego, Hanny Szypryt - Nowickiej i Doroty Osowickiej.

Nagrody odebrały: Pola Paurowska za pracę na podstawie Poskromienia złośnicy; Marcelina Młodzik za pracę na podstawie Poskromienia złośnicy; Aleksandra Miloch za pracę pt. Hamlet niepogrzebany; Antonina Biesek za Akt V, scena III “Hamleta"; Zofia Dalke (na miniaturce video) za pracę pt. Burza; Natalia Fryca za pracę pt. Ciąg dalszy Poskromienia złośnicy; Wyróżnienie - Zuzanna Lewińska za pracę na podstawie Poskromienia złośnicy.

Więcej o wynikach konkursu na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Zasady konkursu na stronie GTS.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.