×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

W Silnie na Biesiadzie świętowano Dzień Niepodległości


Dodane: 2018-11-12

Jak co roku w Silnie w dniu Narodowego Święta Niepodległości (11.11.2018) w sali WDK zorganizowano Biesiadę Sileńską. Tegoroczna z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości miała wyjątkową oprawę. 

Przed każdym uczestnikiem była okolicznościowa pamiątka uczestnictwa w obchodach z tekstem pieśni "My, Pierwsza Brygada" i zaproszeniem na wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci i młodzież w ramach projektu "Lekcje sztuki i wolności". Do tego dołączony kotylion w barwach narodowych. Każdy uczestnik Biesiady dostał egzemplarz pamiątkowej jednodniówki pt. "Dzwon niepodległości" pięknie wydany na kredowym papierze. W nim m.in. najlepsze prace w konkursie literackim GOK-u w Chojnicach w/w projekcie; rys historyczny losów ziem pomorskich od 1226 do czasów współczesnych autorstwa Andrzeja Lorbieckiego; sylwetki wybitnych Pomorzan namalowane w konkursie plastycznym.

Całość Biesiady Sileńskiej była transmitowana przez Chojnice TV.

0.00 - Otwarcie Biesiady przez dyrektor WDK Silno Edytę Barwina, przedstawienie jej programu.

1.10 - Wystąpienie okolicznościowe Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego.

7.20 - Dyrektor GOK Chojnice Justyna Rząska o projekcie "Lekcje sztuki i wolności", który uzyskał dofinansowanie z programu "Niepodległa na lata 2017-2022".

11.15 - Występ chóru "Lutnia" z Chojnic: Gaude Mater Polonia, Dziewczę zdrowe, Modlitwa o pokój, Białe róże.

29.50 - chór z Pawłowa.

38.05 - wspólnie Pawłowianie i Klawkowianie - Rota.

43.10 - chór z Klawkowa.

49.00 - zespół "Frantówki" z Krojant.

57.30 do 1.02.25 - zespół "Malwy" z Silna.

1.05.20 - sala śpiewa "My, Pierwsza Brygada".

1.10.51 do końca - koncert "Piękna nasza Polska cała" w wykonaniu kwartetu smyczkowego "Prestige" oraz solistów - Marty Ustyniak - Babińskiej i Adama Zaremby (na miniaturce video). Wykonali: Polonez Ogińskiego "Pożegnanie Ojczyzny"; arię Miecznika ze "Strasznego dworu"; "Pieśń królowej" z opery "Zygmunt August"; "Marszowa Warszawianka 1830"; "Pierwsza Kadrowa"; "Białe róże"; "O mój rozmarynie"; "My, Pierwsza Brygada"; "Wojenko, wojenko"; "Serce w plecaku"; "Przekorna dziewczyna"; "Płynie Wisła"; Polonez W.Kilara z filmu "Pan Tadeusz". Na bis ponownie "Serce w plecaku".


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.