×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Pomnik Jana Pawła II z pracowni Urbańskiego wyjechał do Niepoględzia


Dodane: 2018-11-17

Wczoraj (16.11.2018) w Baszcie Nowa odbyło się spotkanie z Jarosławem Urbańskim, twórcą słynnej złomorzeźby Tura przy chojnickiej Bramie Człuchowskiej.

Coraz bardziej znany w Polsce rzeźbiarz zademonstrował swój dorobek na pokazie slajdów i krótkich video w ramach kolejnej edycji "Jesiennych impresji" organizowanych przez  Muzeum Janusza Trzebiatowskiego we współpracy z UM Chojnice. W interesujący sposób opowiedział o ciekawostkach ze swojej kariery artystycznej. Jedna z nich dotyczyła pomnika Jana Pawła II (od 36 minuty relacji, jest na miniaturce video), który przez 3 lata czekał na nabywcę w Chojnicach. W końcu Jarosław Urbański wysłał 330 ofert jego sprzedaży. Jedna z nich trafiła w 2011 do ośrodka szkolnego prowadzonego przez o.o. Franciszkanów w Niepoględziu  (gmina Dębnica Kaszubska, powiat bytowski). Jeszcze jeden egzemplarz tego pomnika wyjechał z pracowni na osiedlu Kolejarz w świat. Różnił się tylko tym, że Papież trzymał lewą rękę na chłopcu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.