×
Dzisiaj jest Czwartek, 22 Sierpnia 2019 roku.

Chojniczanin żeglował na Darze Młodzieży w Rejsie Niepodległości


Dodane: 2018-11-27

Chojniczanin Paweł Leszczyński był uczestnikiem jednego z etapów Rejsu Niepodległości na Darze Młodzieży. Opowiedział o nim w sobotni (24.11) wieczór w podziemiach kościoła gimnazjalnego.

Pomysłodawczynią zaproszenia studenta III roku Nawigacji na Uniwersytecie Morskim w Gdyni (do niedawna Akademii Morskiej) była Ludomiła Paczkowska, również obecna w Collegium ARS. Jego przygoda z okolicznościowym rejsem, organizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Pallotyńską Fundację Misyjną Salvati, rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. na Jasnej Górze w Częstochowie i lotu do Teneryfy na Wyspach Kanaryjskich. Meta afrykańskiego etapu Rejsu Niepodległości była w Kapsztadzie. Przedtem zacumowano w stolicy Senegalu Dakarze.

Relacja zawiera opowieść Pawła Leszczyńskiego o budowie Daru Młodzieży, pobycie na Teneryfie, rejsie do Dakaru, pobycie w porcie i początkowym odcinku rejsu z Dakaru do Kapsztadu.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.