×
Dzisiaj jest Czwartek, 22 Sierpnia 2019 roku.

W 2019 płyty betonowe będą na łączniku Wielewska - Daleka


Dodane: 2018-12-05

Podczas pierwszego w nowej kadencji (5.12) posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej radny Bartosz Bluma zainteresował się realizacją w 2019 roku programu utwardzania płytami betonowymi ulic o nawierzchni gruntowej.

W prowizorium budżetowym jest kwota 200 tys. zł. Z informacji podanych przez dyrektora Wydziału Komunalnego Jarosława Rekowskiego wynika, że jest to zdecydowania za mało. Ratusz posiada dokumentację na utwardzenie łącznika ulic Wielewska - Daleka (na miniaturce video z Google Street View); drogi na osiedlu Igły (od tzw. pałacu do drogi do Czartołomia) oraz na ulice Borówkową i Jaśminową na osiedlu Leśnym. Kosztorysy inwestorskie łącznie opiewają na kwotę 700 tys. złotych. Wyniki przetargu na te zadania, który będzie ogłoszony jeszcze w grudniu 2018, może tę kwotę podwyższyć. Dla UM priorytetem jest realizacja odcinka ul. Wielewskiej, po której przemieszczają się autobusy MZK obsługujące linię nr 8.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.