×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Czerskie Betlejem tym razem bez wspólnego kolędowania


Dodane: 2018-12-24

Mimo deszczu wczoraj (23.12) na placu Ostrowskiego zebrało się wielu mieszkańców Gminy Czersk, by po raz siódmy wziąć udział w Czerskim Betlejem.

W związku z ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową, tegoroczne wydanie było bez śpiewania kolęd przez poszczególne grupy mieszkańców, jak radni, sołtysi, harcerze czy pracownicy ratusza. Czerskie Betlejem rozpoczęło się od wykonania przez Agnieszkę Czapiewską "Kolędy dla nieobecnych" (muzyka Zbigniew Preisner, tekst Szymon Mucha), a zakończyło wspólne odśpiewanie przez licznie zgromadzonych mieszkańców kolędy "Cicha noc". W trakcie uroczystości czerscy harcerze podzielili się Betlejemskim Światełkiem Pokoju z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych i organizacji społecznych, a także z mieszkańcami zgromadzonymi na czerskim pasażu.

Ze sceny życzenia złożyli m.in. Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski, proboszcz czerskiej parafii ks. Zbigniew Straszewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Przytarski, sołtys Rytla (w imieniu wszystkich sołtysów) Łukasz Ossowski oraz przedstawiciele różnych środowisk, działających na terenie gminy Czersk. Mieszkańcy oraz goście uczestniczący w Czerskim Betlejem mieli możliwość obejrzenia szopki bożonarodzeniowej, w której brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Gotelpiu. Była także zagroda z żywymi zwierzętami. Wigilijny stół z barszczem, piernikami i opłatkiem przygotowały panie z kół Gospodyń Wiejskich z Klaskawy, Będźmierowic, Łęga i Łęga Kolonii. 

W relacji, oprócz pełnego zapisu Betlejem, są migawki z powyższych części imprezy oraz wykonane przy wielkiej bombce, w której wnętrzu można było się sfotografować.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.