×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Policja ustaliła, kto rozrzucał przed wyborami antywójtowskie ulotki


Dodane: 2019-01-04

W piątek 19.10.2018 Chojnice TV jako jedyne lokalne medium poinformowało o akcji rozrzucania na terenie Gminy Chojnice anonimowych ulotek wyborczych, w których zachęcano do głosowania na Krzysztofa Klapę, kandydata na stanowisko Wójta.

Jako argument "za" podawano zbyt długi (od 1990) okres jego pełnienia przez Zbigniewa Szczepańskiego.

Podczas III sesji Rady Gminy Chojnice z 20.12.2018 Wójt Zbigniew Szczepański poinformował, że chojnicka Policja ustaliła kto tego dokonał. "- Do tego czynu przyznały się dwie mieszkanki Chojnic. Sprawą wkrótce zajmie się chojnicki sąd. Obie panie są bardzo blisko powiązane z Komitetem Wyborczym "Aktywni Dla Regionu" na czele z jego pełnomocnikiem Krzysztofem Klapą, moim konkurentem w wyborach na wójta, oraz z sołtysem (Chojniczek) Michałem Rzepinskim" - stwierdził Zbigniew Szczepański.

Nagranie audio pochodzi z zapisu video obrad sesji dostępnego na stronie UG Chojnice. Informacji o powyższych faktach na stronie chojnickiej Policji nie udało nam się znaleźć.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.