×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 17 Czerwca 2019 roku.

Radosław Sikorski odwiedził Tucholę


Dodane: 2019-01-11

Wczoraj (10.01) w tucholskiej bibliotece promował swą książkę Radosław Sikorski, szef MSZ w rządzie Donalda Tuska i MON-u w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

W szczelnie wypełnionej sali Wypożyczalni dla dorosłych odbyło się spotkanie autorskie Radosława Sikorskiego, który napisał książkę pt. "Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji". Poprowadziła je Elżbieta Rawicka - Hryniewska. Jak przekazała na nim - podwładna Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Relacja obejmuje obszerne fragmenty zapisu spotkania, które trwało około 2 godzin 10 minut.

0.00 - Powitanie gościa i uczestników spotkania przez dyrektor MBP Hannę Szramka.

1.15 - Jak wg Pana rozwijają się stosunki dyplomatyczne pomiędzy Polską, a San Escobar?

10.25 - pytanie od publiczności: Jak Pan odczuł swą dymisję w 2007 z funkcji szefa MON-u i ówczesny konflikt z Maciarewiczem?

23.55 - Kazimierz Rink: Jaką prognozę postawiłby Pan UE, która jest w kryzysie, i Polsce, w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych? Czy jesteśmy skazani na wojnę polsko - polską?

33.10 - Jak Pan ocenia postępowanie swego następcy na stanowisku szefa MSZ p.Waszczykowskiego, który przegląda Pana maile?

36.00 - Co mamy zrobić, aby ta głupota nadal nam nie zagrażała? Boję się, że po wyborach większość parlamentarna zmieni Konstytucję, będzie obrazą koszulka z napisem "Konstytucja". Dlaczego nie możemy wrócić do normalnego kraju?

43.10 - Czy wg. Pana oceny gabinet D.Tuska nie był zlepkiem przypadkowych ludzi? Skąd Pan wie o czym rozmawiali Tusk z Putinem na molo w Sopocie?

51.25 - Jak Pan widzi dalej swą rolę w polityce?

54.40 - W 2019 będą wybory do PE i Parlamentu RP. W których weźmie Pan udział?

55.45 - Na ile w PO jest świadomość postawienia na młodszych i bardziej otwartych polityków?

59.30 - Minister Czaputowicz niepochlebnie wypowiedział się o Donaldzie Tusku. Jak Pan to skomentuje?

1.01.25 - Elżbieta Rawicka - Hryniewska: Jakie są argumenty "za" prowadzeniem przez UE wspólnej polityki obronnej?

1.12.15 - Maciej Gostomski z Chojnic: Nie wyklucza Pan powrotu do polityki, skoro Ojczyzna Pana wzywa? Jakie są szanse na zniesienie wiz do USA?

1.16.38 - burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski: o kulisach organizacji spotkania, "doświadczyłem zohydzania samorządów", o współpracy Tucholi z partnerskimi miastami w Niemczech, "proszę zrezygnować z dłuższego urlopu i by jesień była nasza, proszę o częstsze organizowanie w Polsce takich spotkań, jak to w Tucholi".

Zakończenie spotkania.

1.22.45 - Radosław Sikorski podpisuje w holu MBP swą książkę.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.