×
Dzisiaj jest Piątek, 29 Maja 2020 roku.

`W zbiórce odpadów weźmy przykład z Człuchowa`


Dodane: 2019-01-23

Szefowie samorządów osiedlowych spotkali się we wtorek 22.01 na przedsesyjnym zebraniu. Najgorętsza dyskusja wywiązała się przy omawiania projektu uchwały ws. podwyżki stawki podatku "śmieciowego".

Samorządowcy ze spółdzielczych blokowisk narzekali na problemy z segregacją, brakiem miejsca na kolejne pojemniki i podrzucanie śmieci przez innych mieszkańców i działkowców. Chcieliby, by wróciły na osiedla tzw. dzwony, do których przed reformą systemu zbiórki odpadów można było wrzucać niektóre rodzaje sortowanych odpadów. Przeciwny był temu dyrektor Wydziału Komunalnego Jarosław Rekowski. Nadmienił ponadto, że obowiązkiem zarządców domów jest przygotowanie miejsca na pojemniki, a ratusza ich dostarczenie i rozliczenie wpływów z opłaty za odpady. Dyskusję podsumował prowadzący obrady Rady Samorządów Osiedlowych przewodniczący RM Antoni Szlanga: "Weźmy przykład z Człuchowa, gdzie odsetek segregowanych odpadów jest wiele wyższy, niż w Chojnicach. Może warto wybrać się do sąsiadów."


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.