×
Dzisiaj jest Czwartek, 22 Sierpnia 2019 roku.

Zbigniew Wiśniewski świętował tysięczny bieg we Florianie


Dodane: 2019-01-25

Dziś (25.01) w sali obrad chojnickiej Rady Miejskiej obchodzono rzadki jubileusz. Zbigniew Wiśniewski, członek sekcji biegowej "Florian" w ChKS "Kolejarz", podczas niedawnego finału WOŚP wziął udział w swym tysięcznym biegu. Był to "Bieg policz się z cukrzycą".

Z tej okazji UM Chojnice wydał okolicznościowy album z 80 fotografiami za zbiorów Andrzeja Górnowicza i Zbigniewa Wiśniewskiego, słowem wstępnym Burmistrza Arseniusza Finstera, życiorysem i sportowym podsumowaniem Jubilata własnego autorstwa, wywiadem przeprowadzonym przez autora pracy magisterskiej o chojnickim biegaczu Huberta Szwankowskiego, przypomnianej przez Przemysława Zientkowskiego uchwale RM o nadaniu tytułu Zasłużony Obywatel oraz refleksji napisanych przez siedmiu autorów.

Podczas uroczystości swymi wspomnieniami o Jubilacie podzielił się m.in. ks. Ryszard Ptak, proboszcz w Nieżychowicach, który latem 1997 był członkiem ekipy wspomagającej sztafetę biegaczy z "Floriana" na trasie Chojnice - Watykan.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.