Zbigniew Wiśniewski świętował tysięczny bieg we Florianie

Dodane: 2020-01-15

Dziś (15.01.2020) zmarł w wieku 83 lat Zbigniew Wiśniewski, znany chojnicki biegacz - maratończyk z sekcji biegowej "Florian" w KS Kolejarz Chojnice, Zasłużony Obywatel Miasta Chojnice. Pogrzeb odbędzie się w sobotę (18.01) o  godzinie 10.30 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Chojnicach. Różaniec będzie odmawiany od dziś (środa 15.01) do piątku (17.01) w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach. Początek o 18.00. Z tej smutnej okazji przypominamy nasz artykuł ze stycznia 2019, który jest zapisem uroczystości uhonorowania śp. Zbigniewa Wiśniewskiego z okazji ukończenia tysięcznego biegu.

Dziś (25.01.2019) w sali obrad chojnickiej Rady Miejskiej obchodzono rzadki jubileusz. Zbigniew Wiśniewski, członek sekcji biegowej "Florian" w ChKS "Kolejarz", podczas niedawnego finału WOŚP wziął udział w swym tysięcznym biegu. Był to "Bieg policz się z cukrzycą".

Z tej okazji UM Chojnice wydał okolicznościowy album z 80 fotografiami za zbiorów Andrzeja Górnowicza i Zbigniewa Wiśniewskiego, słowem wstępnym Burmistrza Arseniusza Finstera, życiorysem i sportowym podsumowaniem Jubilata własnego autorstwa, wywiadem przeprowadzonym przez autora pracy magisterskiej o chojnickim biegaczu Huberta Szwankowskiego, przypomnianej przez Przemysława Zientkowskiego uchwale RM o nadaniu tytułu Zasłużony Obywatel oraz refleksji napisanych przez siedmiu autorów.

Podczas uroczystości swymi wspomnieniami o Jubilacie podzielił się m.in. ks. Ryszard Ptak, proboszcz w Nieżychowicach, który latem 1997 był członkiem ekipy wspomagającej sztafetę biegaczy z "Floriana" na trasie Chojnice - Watykan.

Tagi: