×
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Maja 2019 roku.

Strefa Płatnego Parkowania będzie modyfikowana


Dodane: 2019-02-18

Burmistrz Arseniusz Finster przedstawił dziś (18.02) na konferencji prasowej efekty opracowania na temat funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania. Przygotowali je pracownicy Wydziału Komunalnego zajmujący się na co dzień obsługą SPP.

Oprócz statystyk obejmujących m.in. przychody ze Strefy (znajdują się na zdjęciach), przedstawili swoje wnioski: abonament powinien być przypisany do auta, a nie osoby; należy wprowadzić podwyżkę opłat, pierwszą od 2003 roku; trzeba zastanowić się nad placem Piastowskim i parkingiem w parku 1000-lecia (w pobliżu ul. Sukienników). Burmistrz nie podał propozycji nowych stawek, ale w opracowaniu jest porównanie minimalnych płac w Polsce z 2012 i 2019, które wzrosły o 50%; oraz przykłady stawek wyższych o 50%. Temat reformy Strefy i zmiany wysokości opłat będą tematem jednego z posiedzeń Komisji Komunalnej. W 2019 stawki abonamentów nie będą zmieniane, ale opłat jednorazowych mogą zostać zmienione.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.