×
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Maja 2019 roku.

Relacja z zebrania sprawozdawczo - wyborczego Sołectwa Lichnowy - część 2


Dodane: 2019-02-21

Druga część relacji z zebrania sprawozdawczo - wyborczego Sołectwa Lichnowy, które odbyło się 20.02.2019 w SP Lichnowy.

I cz. relacji z zebrania.

0.00 - Kolejna część wystąpienia Wójta Gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego; m.in. nt. tegorocznych inwestycji gminnych w Lichnowach; budowie w okolicznych sołectwach 10 turbin wiatrowych i budowie przez ich wykonawcę sieci dróg szutrowych; o budowie ul. Okrężnej; "do końca tej kadencji możemy w układzie 2 - 1 Gmina - Sołectwo zbudować resztę dróg w Lichnowach"; plany na kolejne lata; o pomyśle powstania Gminy Rytel; o budowie w 2019 tzw. jaskółki przy SP; 

18.45 - pytania od mieszkańców.

21.30 - ogłoszenie wyniku głosowania na sołtysa, został nim Zbigniew Nojman, za - 134, przeciw - 24; wystąpienie nowego Sołtysa.

24.45 - zgłaszanie kandydatów do Rady Sołeckiej.

27.35 - Sołtys o planach działania w 2019 roku; dyskusja.

41.00 - Dzielnicowy z Policji: po wsi biegają samopas psy, które niekiedy nie mają szczepień; na os. Bączkowo, gdzie jest strefa zamieszkania, łamany jest zakaz parkowania aut na ulicy.

43.30 - cd. pytań od mieszkańców; m.in. o pyleniu żużla wysypywanego na drogi; 58.40 - ws. likwidacji kursów MZK w soboty, od 1.00.00 Wójt odpowiada w tej sprawie; "dostałem w Swornegaciach petycję w tej samej sprawie, 1/3 podpisów, to mieszkańcy Chojnic"; "mamy obowiązek dotować jedynie dowóz dzieci do szkół; nie mamy obowiązku dotować MZK"; .

1.06.50 - Wójt o sprawach lokalnych poruszanych we wcześniejszych pytaniach; m.in. o złym stanie niedawno remontowanej drogi powiatowej Chojnice - Lichnowy i nieobecności przedstawiciela Starostwa na zebraniu; "może byłby, gdyby Starosta był wybierany w wyborach powszechnych, a nie przez Radę Powiatu"; OSP Lichnowy dostanie wkrótce lepszy pojazd gaśniczy; budowa parkingu przy ośrodku zdrowia może być sfinansowana po 1/3 przez UG, SP ZOZ i Sołectwo; cd. pytań od mieszkańców.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.