×
Dzisiaj jest Czwartek, 23 Maja 2019 roku.

Cyfrowy system powiadamiania TUR już działa


Dodane: 2019-02-27

Ireneusz Ruszczyk z Wydziału Zarządzania Kryzysowego w chojnickim Starostwie Powiatowym zaprezentował wczoraj (26.02) zmodernizowany System Powiadamiania Ratunkowego TUR.

Miało to miejsce w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chojnicach, gdzie znajduje się centrala wspomnianego systemu. Jego pomysłodawcą w 1996 był nieżyjący już ówczesny dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w UM Chojnice Andrzej Zientkowski. Przejście na system cyfrowy, zakup nowych radiotelefonów oraz telefonu satelitarnego, instalacja i konfiguracja tego sprzętu kosztowała Starostwo Powiatowe 100 tys. zł. W systemie TUR od początku istnienia są Straż Miejska, Rejon Energetyczny, Miejskie Wodociągi, MZK, Straż Pożarna, Policja, szpitalny SOR, Starostwo Powiatowe oraz UM Chojnice. W czasie sezonu letniego będą WOPR oraz Lasy Państwowe. Doszły samorządy Czerska, Brus, gmin Chojnice i Konarzyny, Sanepid, weterynaria i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Trwają treningi, codziennie przeprowadzane są testy. Na prośbę dziennikarzy dyżurny wykonał kolejny test. Z Policją i Wodociągami połączenie było natychmiastowe, z urzędami w Brusach i Czersku nie doszło przy pierwszej próbie do skutku.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.