×
Dzisiaj jest Środa, 03 Czerwca 2020 roku.

Handlowcy z targowiska przy Młodzieżowej dogadali się z burmistrzem


Dodane: 2019-03-13

Tylko 35 minut trwało wczorajsze (12.03) spotkanie kilkudziesięciu handlujących na targowisku przy ul. Młodzieżowej z burmistrzem Chojnic Arseniuszem Finsterem.

Zasadniczym jego celem było rozwianie wszelkich wątpliwości handlowców w kwestii planowanej do realizacji od jesieni 2019 do wiosny 2020 największej inwestycji, która UM zamierza przeprowadzić po latach ich starań, czyli modernizacji podziemnych instalacji i budowy wiaty, pod którą znajdą się kioski i pawilony. Burmistrz zadeklarował, że cykl budowlany zamknie się w okresie październik - marzec; przestawianie kiosków na tymczasowe miejsce i docelowe będzie na koszt miasta; gdyby któryś obiekt nie "przeżył" tych operacji, to UM zakupi nowy, który potem będzie dzierżawiony; na okres prac budowlanych dzierżawa będzie wynosić symboliczną 1 złotówkę; nie będzie trzeba płacić podatku od nieruchomości; w tymże okresie będzie zapewnione miejsce dla sprzedających "z ręki" i z busów; natomiast kolejność zapraszania na rozmowy ws. lokalizacji kiosków będzie wg. numeracji pawilonów.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.