Na Komunalnej o podgrzewanej murawie i rewitalizacji Wzgórza Ewangelickiego

Dodane: 2019-03-18

Na dzisiejszym (18.03) posiedzeniu Komisji Gospodarki Komunalnej tematem nr 1 było omówienie materiału na kolejną sesję RM Chojnic, która jest zwołana na 25.03.2019.

Od godziny 10.00 transmitowaliśmy jej obrady. Oprócz Chojnice TV, z mediów była także dziennikarka Czasu Chojnic.

0.00 - Otwarcie obrad przez przewodniczącego Komisji Stanisława Kowalika; dyskusja nad materiałem sesyjnym.

Bartosz Bluma: Co jest powodem znaczącego zwiększenia nakładów na utrzymanie schroniska dla zwierząt?

Bogdan Kuffel: Co z remontem ul. Krasickiego? Nie ma nakładów na to w WPI do 2022 roku.; jaki jest zakres prac przy rewitalizacji Wzgórza Ewangelickiego?; czy w sierpniu w Fosie będzie mógł odbyć się Turniej Rycerski, skoro w budżecie jest kwota 150 tys. zł na jej remont?; czy będzie w 2019 wyremontowany mur cmentarza Ofiar II wojny światowej?

Marek Jaruszewski: co z wymianą nawierzchni Orlika przy ul. Lichnowskiej i naprawą pozostałych Orlików?

Bartosz Bluma: Jaki rodzaj zabudowy mieszkaniowej przewiduje plan zagospodarowania dla terenów pomiędzy ulicami Igielską i Rzepakową?

10.00 - Antoni Szlanga: porządek obrad sesji będzie rozszerzony o projekt uchwały ws. zakupu terenu przy działkach budowlanych przy ul. Żeromskiego.

12.00 - Sprawy bieżące.

Przewodniczący o przebiegu i ustaleniach podjętych na spotkaniu w dniu 12.03 burmistrza Arseniusza Finstera z "targowiczanami" (cyt. za S.Kowalik) nt. inwestycji na targowisku przy ul. Młodzieżowej.

16.20 - Przewodniczący Komisji o realizacji miejskich inwestycji w 2018 roku.

24.45 - Weszli na salę obrad dyrektorzy Jacek Domozych i Jarosław Rekowski. Jarosław Rekowski odpowiada ws. rewitalizacji Parku Wzgórze Ewangelickie; ws. Fosy: Kwota 150 tys. zł dotyczy wykonania dokumentacji i ewentualnie remontu odcinak murów obronnych przy ul. Sukienników o dł. 8 m.

28.00 - Jacek Domozych jednozdaniowo ws. ul. Krasickiego: "Radni mogą zmienić WPI na każdej sesji". Pytania radnych ws. inwestycji "podgrzewana murawa": wkrótce spotkanie burmistrza z prezesem MZEC ws. budowy przyłącza cieplnego z ul. Wysokiej na stadion;.

35.15 - Bogdan Kuffel: ponownie pyta ws. remontu muru cmentarza przy ul. Gdańskiej; Baszcie Kościelnej przy starej plebanii grozi zawalenie; powinniśmy pomóc Parafii naprawić mur cmentarza przy ul. Kościerskiej wzdłuż tej ulicy.

38.00 - Bartosz Bluma: kiedy będzie gotowy projekt zmian w Strefie Płatnego Parkowania? - Rekowski: prawdopodobnie na kwietniową sesję RM trafi.

41.00 - Bartosz Bluma: stawiam wniosek, by zarządca drogi 212 ustawił na skrzyżowaniu Tucholska - Kolejowa słupki uniemożliwiające wjazd samochodom i ciężarówkom jadącym z kierunku Tucholi wjazd na chodnik; wszyscy "za".

46.30 - Bartosz Bluma: jakie ulice zgłosił UM do programu remontu ulic, na które będzie dofinansowanie z Rządu RP?; Domozych: Winogronową z Czereśniową oraz fragment ul. Gdańskiej na wyjeździe z miasta; możemy dostać do 50% wartości inwestycji.

Tagi: