×
Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwca 2019 roku.

Pierwszego dnia strajku od 2 do 6 uczniów przyszło do szkół


Dodane: 2019-04-08

Dziś (8.04) burmistrz Arseniusz Finster i dyrektor Grzegorza Czarnowski na coponiedziałkowej konferencji prasowali podsumowali pierwszy dzień nauczycielskiego strajku.

Przystąpiło do niego 91% nauczycieli. Nie są wśród nich katecheci. Część z nich jest od dziś na chorobowym. Na przygotowane przez szkoły zajęcia opiekuńcze przyszło do miejskich szkół podstawowych od 2 do 6 uczniów. Dyrektor Wydziału Edukacji poinformował, że komisje ds. egzaminów wśród uczniów III klas Gimnazjum są prawie skompletowane. Natomiast dla ósmoklasistów brak jeszcze 100 (na 120 ogółem). Grzegorz Czarnowski liczy, że zdecydują się na prace w nich nauczyciele przedszkolni i z Wspólnoty Szkół Katolickiej, która nie strajkuje. Burmistrz poinformował, że nie ma prawnej i finansowej możliwości zapłacenia nauczycielom za strajkowe dni. Liczy także że budżet państwa w całości uzgodnione w przyszłości podwyżki każdego składnika pensji nauczyciela uwzględni w zwiększonej subwencji oświatowej.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.