×
Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwca 2019 roku.

Marbruk roboty przy deszczówce rozpocznie od ul. Łanowej


Dodane: 2019-04-09

Firma Marbruk także realizuje modernizację i rozbudowę sieci kanalizacji deszczowej. Swe roboty rozpocznie od ul. Łanowej.

Wejść na nią zamierza od 15.04.2019. Nie będzie wówczas możliwe parkowanie pojazdów. Burmistrz Arseniusz Finster spróbuje przekonać PKS Chojnice, którego baza sąsiaduje z tą ulicą, by na czas robót udostępnił jej tereny dla aut mieszkańców. Wnioskował o to na wczorajszej (8.04) konferencji szef Osiedla Drzymały Jerzy Świerczewski. W maju ekipy firmy Marbruk przeniosą się na ul. Łużycką i Kaszubską oraz Towarową od Dworcowej do Subisława. Kierownik robót Józef Zakrzewski zapewnił, że całkowite zamknięcie ulic będzie na odcinkach o dł. 50 metrów. Nie tylko "deszczówka" wówczas będzie na ul. Towarowej realizowana. Rozpocznie się budowa nowego dworca autobusowego oraz ścieżki rowerowej. Roboty ziemne na Al. Brzozowej mają ruszyć nie wcześniej, niż zakończą się te na ul. Sukienników i w okolicach ronda. W trakcie prac na tej ulicy szlaban oddzielający bazę MZK od dawnej bazy PeBeRolu będzie otwarty, gdyż tą trasą dokonywany ma być objazd zamkniętego skrzyżowania Angowicka - Al. Brzozowa.

Dyrektor Wydziału Budowlano - Inwestycyjnego Jacek Domozych, prowadzący konferencję, zapewnił że w tym samym okresie powstanie lewoskręt z Al.Brzozowej do powstającego marketu. Zaapelował także, by funkcjonujące w rejonie wszystkich robót ziemnych w naszym mieście podmioty gospodarcze, do jego wydziału bądź komunalnego zgłaszały wszelkie swe uwagi czy wnioski dotyczące problemów z dojazdem do nich.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego podane na stronie UM Chojnice.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.