×
Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwca 2019 roku.

Ścieżka rowerowa z ul. Wyszyńskiego do dworców już powstaje


Dodane: 2019-04-10

Ruszyła już budowa ścieżki rowerowej z Osiedla Kolejarz do ul. Towarowej przy nowym dworcu autobusowym, która jest elementem tzw. węzła integracyjnego.

O harmonogramie jej budowy podczas poniedziałkowej (8.04) konferencji w sali obrad RM Chojnic opowiedział jej kierownik budowy z firmy Marbruk Krzysztof Konieczny. Pod jego pieczą jest także budowa odcinka ul. Subisława. Prace rozpoczęły się w marcu przy ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Osiedlu Kolejarz. W maju wejdzie firma z Charzyków na Aleję Brzozową w sektor pomiędzy ulicami Angowicką i Dworcową. Nie będzie ona zamykana, natomiast może być okresowo prowadzony ruch wahadłowy. Następnie roboty przeniosą się na ul. Towarową. Na pierwszy ogień idzie część od ul. Dworcowej do skrzyżowania z ul. Łanową. Poza samym skrzyżowaniem zostanie on zamknięty dla ruchu kołowego. W drugim etapie zostanie zamknięty odcinek od skrzyżowania z Łanową do skrzyżowania z ul. Subisława. Ostatni odcinek, od Subisława do ul. Tucholskiej, nie będzie polegał na zamykaniu ul. Towarowej, a jedynie na jej zwężeniu o pas ze ścieżką. Budowa ulicy Subisława pomiędzy ulicami Żwirki i Wigury i Towarową ruszy w maju. Część ul. Subisława od ul. Żwirki i Wigury do ul. Gdańskiej będzie odnowiona w ramach następnego etapu modernizacji kanalizacji deszczowej, która jeszcze nie ma wyłonionego wykonawcy.

Całość konferencji podsumował (od 7.20) burmistrz Arseniusz Finster. Zadeklarował umieszczenie na stronie UM informacji o utrudnieniach i objazdach spowodowanych przez natłok miejskich inwestycji drogowych i ziemnych. Poinformował ponadto, że wykonawca etapu modernizacji "deszczówki" w okolicach ul. Zielonej wnioskuje o rozebranie i odbudowanie mostku nad Strugą Jarcewską w ciągu tej ulicy, gdyż nie gwarantuje on przetrwania przecisku rury pod nim. Te roboty przeprowadzone byłyby w 2020 roku.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego podane na stronie UM Chojnice.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.