×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Radnym brakuje na osiedlach `dzwonów` do zbiórki odpadów


Dodane: 2019-04-11

Na dzisiejszym (11.04) posiedzeniu radni z Komisji Ochrony Środowiska zapoznali się z dorocznym raportem UM na temat segregacji i odbioru odpadów realizowanych w Chojnicach w 2018 roku.

Przedstawił go Łukasz Prill z Wydziału Komunalnego. Uzupełniał go szef tego Wydziału Jarosław Rekowski. W minionym roku zameldowanych w Chojnicach na koniec grudnia było prawie 38 tys. osób, ale nie wszyscy są objęci systemem zbiórki odpadów. Zebrano od nich prawie 15,1 tys. ton odpadów. Bezpośrednio do ZZO w Nowym Dworze dostarczono 521 ton. Wskaźniki procentowe dotyczące segregacji i recyklingu zostały dotrzymane. Nie udało się w ubr. ściągnąć ok. 240 tys. zł opłaty za odbiór odpadów od chojniczan.

W dyskusji Stanisław Kowalik zaproponował, by w Chojnicach, wzorem Kępic, gdzie niedawno przebywał wiceburmistrz Adam Kopczyński, szerzej stosować podziemne pojemniki na odpady i worki z nimi. Dyrektor Rekowski studził entuzjazm radnego, gdyż jest już taki zbiornik na osiedlu Pogodnym i podczas zimy były kłopoty z jego opróżnianiem. Sebastian Matthes zauważył, że na blokowiskach wdrożenie pełnej segregacji jest bardzo utrudnione, gdyż ustawianie kolejnych kontenerów czy pojemników może odbyć się często kosztem trawnika lub części parkingu. Problemem jest też niedostateczne przestrzeganie przez mieszkańców zasad zbiórki. Rekowski rzucił pomysł, by wydać mieszkańcom worki na odpady z indywidualnym kodem kreskowym. Patryk Tobolski natomiast jest za wprowadzeniem monitoringu video miejsc zbiórki odpadów oraz powiększeniem wiat na spółdzielczych osiedlach na koszt ratusza. Stanisław Kowalik postulował, by ponownie na osiedlach ustawić tzw. dzwony, do których trafiały odpady segregowane. Uważa także, że do pojemników na osiedlach z domami wielorodzinnymi są podrzucane śmieci z ogrodów działkowych oraz przywożone przez mieszkańców śródmieścia.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.