×
Dzisiaj jest Wtorek, 18 Czerwca 2019 roku.

Edmund Hapka opowiedział o swej filatelistycznej pasji


Dodane: 2019-04-12

Wczoraj (11.04) w siedzibie kolekcji historycznej przy ul. Drzymały w ramach cyklu "Czwartki u Albina" o swej filatelistycznej pasji opowiedział Edmund Hapka.

Spotkanie przy kawie i ciastkach otworzyła dyrektor Muzeum Historyczno-Etnograficznego w Chojnicach Barbara Zagórska. Emerytowany pracownik państwowej energetyki został "zarażony" zbieraniem znaczków w 1964 w technikum przez nauczyciela języka rosyjskiego, zapalonego filatelistę. Pierwsze znaczki do kolekcji były wydane z okazji letnich igrzysk olimpijskich w Tokio, które były właśnie w tamtym roku. Edmund Hapka skupił się na znaczkach wydanych w Polsce w czasie zaborów, niemieckiej okupacji w II wojnie światowej, w czasach II RP, PRL i w III RP. Ma także zbiór widokówek i kartek pocztowych. Niedawno wysłał do siebie kartkę z Republiki Południowej Afryki. Dotarła do Chojnic po 2 miesiącach i 10 dniach.

Chojnice TV zapytało Edmunda Hapkę, czy ma w swych zbiorach znaczek pokazujący Chojnice. - Nie, gdyż jeszcze taki nie ukazał się - odpowiedział. Kazimierz Ostrowski dodał, że jedynie w 1975 z okazji 700-lecia miasta ukazała się okolicznościowa koperta. Podtrzymujemy nasz pomysł, by władze miasta zabiegały o wydanie przez Pocztę Polską znaczka z okazji 100-lecia powrotu Chojnic do Macierzy po Traktacie Wersalskim.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.