×
Dzisiaj jest , 21 Lipca 2019 roku.

Droga do Lichnów po 4 latach uzyska pobocza i 6 m szerokości


Dodane: 2019-04-13

Wyremontowana w 2015 powiatowa droga z Chojnic do Lichnów może uzyskać dofinansowanie na wykonanie obustronnych poboczy i poszerzenie do 6 metrów.

Starosta Chojnicki Marek Szczepański na konferencji prasowej z 6 kwietnia przedstawił trzy wnioski o dofinansowanie remontu dróg powiatowych z funduszu premiera Morawieckiego. Jeden z nich dotyczy szosy z Chojnic do Lichnów, która została wyremontowana w 2015 roku. Od tamtego czasu władze powiatu nie tylko bukiet kwiatów dostały za ten remont od ówczesnej radnej z Lichnów Ewy Pruskiej, ale i wiele skarg na jego realizację od mieszkańców. Narzekano, co przekazał Starosta, także na brak poboczy oraz jej szerokość. Koszt poprawy standardu dwukilometrowego odcinka ma wynosić około 2,25 mln zł.

Drugi wniosek obejmuje 8 km szosy z Chojnic do Ogorzelin. Kosztorys opiewa na 24 mln zł, a jego realizacja byłaby rozłożona na kilka lat.

Trzeci wniosek także jest zlokalizowany na terenie gminy Chojnice. Modernizacji ma być objęty 650 metrowy odcinek ul. Sławęcińskiej za 1 mln zł i 2 km drogi z Ogorzelin do Jerzmionek za 8,8 mln zł. W każdym przypadku zakres obejmuje m.in. wykonanie obustronnych poboczy i poszerzenie do 6 m. Dofinansowanie może wynieść od 50% do 80%.

Na miniaturce video foto drogi do Lichnów przy wjeździe do tej miejscowości.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.