×
Dzisiaj jest Piątek, 29 Maja 2020 roku.

VIII sesja Rady Gminy Człuchów z 26.04.2019


Dodane: 2019-04-27

Zapis transmisji obrad VIII sesji Rady Gminy Człuchów z piątku 26.04.2019.

0.00 - Otwarcie obrad przez Przewodniczącą Rady Gminy Annę Duraj, przedstawienie projektu porządku obrad, rozszerzenie jego o uchwałę ws. pomocy finansowej dla powiatu człuchowskiego na remont drogi Wierzchowo - Wierzchowo Wieś.

5.35 - przyjęcie projektów uchwał; m.in. od 36.50 ws. gminnego programu dofinansowania przydomowych oczyszczalni i szczelnych zbiorników bezodpływowych; od 40.30 nt. petycji mieszkańców ws. zmian w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Człuchów w zakresie mycia i naprawy samochodów poza warsztatami oraz ws. skonkretyzowania zasad korzystania z ciągów pieszo-rowerowych w obrębie Rychnowy; od 55.30 nt. realizacji w 2018 programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

58.30 - sprawozdanie Wójta Pawła Gibczyńskiego z działalności w okresie międzysesyjnym: podsumowanie zebrań sołeckich; o budżetach sołectw; o efektach spotkania z kierownictwem oddziału PGNiG; o wizycie w Nieżywięciu i realizacji postulatu utworzenia boiska; w Nieżywięciu trwa remont świetlicy; o spotkaniu z przedstawicielami ENERGA Oświetlenie; o posiedzeniu Stowarzyszenia DK 22; o spotkaniu Związku Gmin Pomorskich; o spotkaniu Gmin nt. energii odnawialnej; od 1.07.00 o przebiegu spotkania z przedstawicielami PKP nt. planowanej modernizacji linii z Człuchowa do Wierzchowa Wsi, PKP planuje budowę linii z Wierzchowa Wsi do Człuchowa, dworzec będzie przeniesiony z Wierzchowa Dworzec do Wierzchowa Wsi, nowa linia będzie przechodzić przez Skarszewy i Dębnicę; od 1.13.45 nt. strajku nauczycieli; mieszkańcy pobierają z UG za dużo worków na odpady, które są wykorzystywane w nieprawidłowy sposób.

1.21.50 - Zapytania radnych i sołtysów: o użytkowaniu boiska w Ględowie; Małe Jęczniki też chciałyby, jak Ględowo, dziękować za plenerową siłownię; co nowego ws. modernizacji DK 25; w Chrząstowie przy pięknie wyremontowanym placu zabaw potrzebny jest kosz na śmieci; co z dotacjami na wymianę pieców C.O.?; należy zaprzestać dowozu dzieci do szkół gimbusami, gdyż Powiatowa Komunikacja zrobi to o połowę taniej; należy uzupełnić ścieżkę rowerową na przejeździe kolejowym;

od 1.35.20 Wójt uzupełnia informację o działaniach UM o wykaz złożonych od 18 lutego wniosków o dofinansowanie zewnętrzne; co z remontem drogi w Dobojewie?

1.42.10 - Wystąpienie mieszkańca Gminy Ryszarda Gwizdały.

Zamknięcie obrad.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.