Przetarg na podgrzewanie murawy stadionu przy ul. Mickiewicza unieważniony

Dodane: 2019-05-13

Dziś (13.05) burmistrz Arseniusz Finster unieważnił przetarg na kolejną modernizację stadionu miejskiego przy ul. Mickiewicza. Jest nią wykonanie podgrzewania murawy.

W uzasadnieniu napisano - "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż ceny ofert przewyższały kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia." W budżecie na 2019 zapisano kwotę 2 mln zł, mimo kosztorysu inwestorskiego opiewającego na kwotę ok. 6 mln zł. Jedna z dwóch ofert, które wpłynęły na przetarg, mieściła się w tych ramach. Jednak członkowie koalicji "rządowej" na spotkaniu przed tygodniem (6.05) nie zaakceptowali prośby burmistrza o zmianę budżetu. Uważają, że tegoroczny budżet, ze względu na liczne inwestycje, których koszt znacznie przekracza założenia, nie pozwala na realizację w 2019 tej inwestycji. Skłaniają się do wdrożenia jej w 2020 roku. Poinformował o tym na dzisiejszej (13.05) sesji Rady Miejskiej burmistrz Arseniusz Finster.

W artykule całość wypowiedzi burmistrza na tenże temat podczas punktu "sprawozdanie z działań międzysesyjnych".

Miniaturka video, to zdjęcie ze strony Legii Warszawa z realizacji w 2004 roku podgrzewania murawy stadionu przy ul. Łazienkowskiej.

Tagi: