×
Dzisiaj jest Piątek, 29 Maja 2020 roku.

Na sesji RP mieszkańcy będą dyskutować ws. raportu o stanie powiatu


Dodane: 2019-05-16

Na najbliższej sesji Rady Powiatu Chojnickiego zaplanowanej na 28 maja po raz pierwszy odbędzie się publiczna debata nad Raportem o stanie Powiatu, w której będą mogli wziąć udział mieszkańcy naszego regionu.

Umożliwiła to ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o samorządzie terytorialnym. Poinformował o tym podczas wtorkowej (14.05) konferencji prasowej Starosta Chojnicki Marek Szczepański. Przy okazji stwierdził, że być może trzeba będzie zatrudnić dodatkową osobę do obsługi pisemnych interpelacji, które od tej kadencji składane są pomiędzy sesjami przez radnych. Staroście bardziej odpowiada poprzednia forma, kiedy w trakcie obrad były zadawane pytania i udzielano z reguły podczas jej trwania odpowiedzi ustnej.

Chojnice TV zapytało Starostę, czy wzorem rozwiązania stosowanego od dawna przez Radę Gminy Człuchów (Chojnice TV od 11/2018 transmituje obrady tego samorządu), umieścić na stałe w porządku obrad punkt pt. "wystąpienia mieszkańców". Starosta nie widzi takiej konieczności, gdyż zainteresowani konkretnym tematem ujętym w porządku obrad Rady mogą zgłosić się do Przewodniczącego Rady Powiatu z prośbą o umożliwienie zabrania głosu. 

Na miniaturce video screen z zapisu transmisji sesji RG Człuchów z 26.04.2019, gdy swoje oświadczenie (nie związane z tematyką obrad) wygłasza mieszkaniec Gminy Człuchów.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.