×
Dzisiaj jest Piątek, 29 Maja 2020 roku.

Jarosław Gomółka nowym dyrektorem w SP-8


Dodane: 2019-05-21

Zostały rozstrzygnięte konkursy na dyrektorów miejskich szkół podstawowych. W SP-8 został nim dotychczasowy wicedyrektor Jarosław Gomółka. Zastąpi odchodzącą na emeryturę Małgorzatę Henszke.

Nowy szef SP-8 uczy w tej szkole od 17 lat historii, funkcję wicedyrektora pełni od 2017 roku. Był jedynym uczestnikiem konkursu. Także tylko jedna oferta była w konkursie na szefa SP-5. Złożyła ją dotychczasowa dyrektor Małgorzata Zakaszewska. Komisja konkursowa  zaakceptowała jej kandydaturę. Poinformował o tym na poniedziałkowej (20.05) konferencji prasowej w ratuszu dyrektor Wydziału Edukacji Grzegorz Czarnowski.

Odpowiadając na pytanie dziennikarza przekazał swój stan wiedzy w sprawie dzieci z grupy Malinki w Przedszkolu Integracyjnym "Skrzaty" przy ul. Młodzieżowej w Chojnicach. Po jej rozwiązaniu przez właścicielkę, gdyż rodzice przedszkolaków postanowili poinformować media, także ogólnopolskie, o złym wg nich traktowaniu swych dzieci przez przedszkolanki, Miastu udało się znaleźć dla nich miejsca w przedszkolach i przyszkolnych oddziałach przedszkolnych. Dyrektor jeszcze nie był przesłuchiwany przez Prokuraturę i Kuratorium, które prowadzą postępowania wyjaśniające.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.