×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Ulica Wyszyńskiego będzie węższa o miejsca parkingowe


Dodane: 2019-05-30

Władze Miasta i Powiatu uzgodniły zakres współpracy "drogowej" do końca bieżącej kadencji samorządu. W jej efekcie ulica Kardynała Stefana Wyszyńskiego nie będzie miała 11 m, gdyż powstaną na niej miejsca parkingowe.

Modernizację tej jeszcze powiatowej ulicy w całości sfinansuje Miasto Chojnice. W zamian Zarząd Powiatu Chojnickiego zobowiązał się bez udziału budżetu Chojnic zaprojektować i wykonać do 2023 roku kompleksowy remont ulic Wicka Rogali oraz Świętopełka w Chojnicach. Ponadto jest zgoda obydwu stron, by w proporcji 50/50 przebudować przepust w ciągu ulicy Zielonej w ramach modernizacji sieci kanalizacji deszczowej. Uzgodniono też zasady współpracy przy budowie "węzła drogowego" na Alei Brzozowej przy powstającym markecie oraz w modernizacji odcinka DW 212 z Chojnic do miejscowości Wolność.

Nagranie z konferencji prasowej burmistrza Arseniusza Finstera z 27.05.2019.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.