×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

Powiatowi radni chcieliby składać ustne interpelacje


Dodane: 2019-06-03

Powiatowi radni pozazdrościli swym kolegom z Rady Gminy Chojnice możliwości zadawania w trakcie sesji ustnych interpelacji i zapytań. Wnioskowali o to podczas sesji Rady Powiatu Chojnickiego z 28.05.2019.

Inicjatorem rozszerzenia porządku obrad był Maciej Jakubowski, przewodniczący Komisji Edukacji. Na przedsesyjnym posiedzeniu tejże Komisji wywiązała się dyskusja ws. umożliwienia radnym zadawania w trakcie obrad interpelacji i zapytań w formie ustnej. Temat wywołała Mirosława Dalecka argumentując, że są opinie prawne popierające takie rozwiązanie. Jest ono stosowane m.in. podczas obrad Rady Gminy Chojnice (na miniaturce video screen fragmentu porządku obrad RG z 31.05.2019). W trakcie dyskusji na sesji, w której wzięli udział m.in. Starosta Marek Szczepański oraz Przewodniczący RP Robert Skórczewski, przekonano inicjatora wniosku, by wycofał go. Władze Powiatu zadeklarowały, że zostanie sporządzona opinia prawna w tej sprawie. Jeśli będzie ona podobna do tej, z której korzysta Przewodniczący Rady Gminy Chojnice, punkt "zapytania i interpelacje" pojawi się w porządku obrad następnej sesji Rady Powiatu Chojnickiego.

W artykule wykorzystano fragment zapisu retransmisji audio obrad sesji RP z 28 maja 2019.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.