×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Chojnicka młodzież uczciła 30 rocznicę wyborów parlamentarnych z czerwca 1989


Dodane: 2019-06-04

W samo południe na chojnickim Starym Rynku rozpoczęła się uroczystość z okazji 30 rocznicy wyborów parlamentarnych w czerwcu 1989. Dokładnie 4.06.1989 odbyła się I tura wyborów do Sejmu Kontraktowego i Senatu.

Z powodu nie uzyskania przez 33 z 35 kandydatów ówczesnego obozu rządzącego umieszczonych na tzw. liście krajowej, po znowelizowaniu ordynacji wyborczej 18.06.1989 odbyła się druga tura wyborów do Sejmu.

Uroczystość nie rozpoczęła się, jak planowano, od odśpiewania hymnu narodowego, ale od okolicznościowych wystąpień członka Zarządu Powiatu Chojnickiego Stanisława Skai oraz wiceburmistrza Chojnic Adama Kopczyńskiego. Następnie uczniowie SP-1 odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Kulminacja wydarzenia, to pozowanie zgromadzonych na płycie Starego Rynku do zdjęcia wykonanego z podnośnika zaparkowanego przy południowej pierzei placu. Część młodzieży miała w rękach czerwone kartoniki, część białe.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.