×
Dzisiaj jest Środa, 29 Stycznia 2020 roku.

Rada Powiatu Chojnickiego chce rozwodu z `województwem` słupskim


Dodane: 2019-06-05

Radny powiatowy Sławomir Rząska jest autorem apelu do Wojewody i Marszałka, by mieszkańcy powiatu chojnickiego wszystkie sprawy urzędowe wymagające kontaktu z Urzędem Wojewódzkim i służbami jemu podległymi załatwiali tylko w Gdańsku.

Poparło go 18 radnych. Radny argumentował swój wniosek przede wszystkim lepszym skomunikowaniem Chojnic z Gdańskim, gdyż są liczne połączenia kolejowe i autobusowe. Wymienił takie instytucje, dokąd muszą jechać chojniczanie do Słupska, jak Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska, nadzór farmaceutyczny, Zakład Ubezpieczeń Społeczny. Starosta Marek Szczepański zauważył, że takie instytucje, jak Sąd Okręgowy, nie podlegają pod UW, a Ministerstwo Sprawiedliwości. Uważa apel adresowany do Wojewody i Marszałka za słuszny. Ma nadzieję, że poseł Aleksander Mrówczyński wesprze starania władz Powiatu w przyporządkowaniu naszego regionu wyłącznie Gdańskowi.

Nagranie audio z sesji Rady Powiatu Chojnickiego z 28.05.2019. Miniaturka video pochodzi z BIP UW Pomorskiego.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.