×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Samorządowcy z powiatu, miasta i gminy uczcili 30 rocznicę wyborów parlamentarnych z czerwca 1989


Dodane: 2019-06-06

Dziś (6.06) w Chojnickim Centrum Kultury odbyła się uroczystość z okazji 30 rocznicy wyborów parlamentarnych z czerwca 1989. Zaproszono na nią byłych i aktualnych radnych miasta Chojnice, gminy Chojnice i powiatu chojnickiego.

Obecni na sali byli posłowie minionych kadencji - Ignacy Guenther (Komitet Obywatelski Lecha Wałęsy 1989-1991), Jacek Kowalik (SLD) i Leszek Redzimski (PO). Poseł Aleksander Mrówczyński (PiS) z powodu wyjazdu służbowego do Gdańska nie mógł skorzystać z zaproszenia. W sali byli także przedstawiciele samorządów z Człuchowa, Kościerzyny, Tucholi, Sępólna Krajeńskiego, Bytowa, Debrzna, Brus, Czerska i Konarzyn.

Przed prelekcją prof. Aleksandra Halla nt. genezy zmian ustrojowych, które rozpoczęły się de facto obradami Okrągłego Stołu i wyborami w 1989, zebrani obejrzeli 20-minutowy film dokumentalny przedstawiający tamten okres historii Polski.

Kolejnym mówcą był burmistrz Arseniusz Finster, który odczytał fragment opracowania historycznego przedstawiającego przygotowania i przebieg wyborów w czerwcu 1989 w okręgu obejmującym północną część województwa bydgoskiego, w którym miasto Chojnice i okoliczne gminy były do 1998 roku.

Głos zabrali także starosta Marek Szczepański oraz wójt Zbigniew Szczepański. Obydwaj podzielili się swymi refleksjami ze spotkania samorządowców w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej z 4.06.2019, gdzie przyjęto tzw. 21 Tez.

Relacja zawiera kilkuminutowe fragmenty wystąpień A.Halla, A.Finstera, M.Szczepańskiego oraz Z.Szczepańskiego.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.