×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

35 drzew przy Towarowej ma ustąpić rowerowej autostradzie


Dodane: 2019-06-07

Podczas wczorajszej (6.06) sesji RM Chojnic radny Bartosz Bluma zaapelował do burmistrza Arseniusza Finstera, by doprowadził do ocalenia 35 lip i klonów jeszcze rosnących przy ul. Towarowej.

Drzewa rosną na pasie zieleni pomiędzy jezdnią, a ogrodzeniem stacji kolejowej. Tędy ma pójść ścieżka rowerowa, która jest elementem projektu pt. Budowa Węzła Integracyjnego. Ma połączyć ul. Tucholską z siecią ścieżek dochodzących do nowego dworca autobusowego przy ul. Towarowej. Burmistrz Arseniusz Finster zapewnił na sesji, że także jemu zależy na uniknięciu tej wycinki, ale nie widzi możliwości ulokowania w innym miejscu ścieżki rowerowej o szerokości 3 metrów. 

Całość dyskusji w nagraniu audio z sesji. Video w artykule zostało nagrane dziś (7.06). Jerzy Erdman z Chojnice TV przejechał na rowerze odcinek ul. Towarowej od ul. Łanowej do ul. Kasztanowej. Oprócz kamery miał także miarę. Z "wizji lokalnej" wynika, że ulica Towarowa w części asfaltowej ma szerokość aż 8 (ośmiu) metrów. Przed kilku laty część dla samochodów została zwężona o 2 metry i wytyczono trakt dla rowerów. Nie posiada on żadnych oznakowań poziomych i pionowych. Jezdnia dla aut ma teraz szerokość 6 metrów. Chodnik biegnący na całej jej długości ma minimum 1,5 metra. Pas zieleni obok niego ma ok. 2 metry. Minimalna szerokość dla dwukierunkowej ścieżki rowerowej, to 2 m; dla ciągu pieszo-rowerowego, to 2,5 m. Naszym zdaniem w pasie drogowym ulicy Towarowej jest aż nadto miejsca dla ścieżki rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowego. Nasuwa się też pytanie, czy jest sens budowy ścieżki, skoro istnieje jej namiastka, którą w czasie planowanej modernizacji ul. Towarowej wystarczy wytyczyć i oznakować.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.