×
Dzisiaj jest Piątek, 05 Czerwca 2020 roku.

Drzewom przy ul. Towarowej anulowano wyrok śmierci


Dodane: 2019-06-10

Drzewa przy ul. Towarowej, które miały zostać wycięte pod inwestycję realizowaną także ze środków unijnych - ścieżkę rowerową prowadzącą do węzła integracyjnego (m.in. dworzec kolejowy oraz autobusowy), zostały ocalone.

Taką informację podał na dzisiejszej (10.06) konferencji prasowej burmistrz Arseniusz Finster. Na wstępie zaznaczył, że budowa ścieżek rowerowych w Chojnicach jest prowadzona przez Starostwo Powiatowe, ale ratuszowi urzędnicy zatwierdzili proponowany przebieg ścieżki rowerowej. Powodem zastosowania takiego układu (chodnik od strony terenów przemysłowych, ścieżka rowerowa od strony kolei), była chęć odseparowania ruchu pieszego od rowerowego. Firma mająca zrealizować budowę ścieżki nie robi problemu, że najprawdopodobniej nastąpi to w 2020 roku. Więcej szczegółów dziennikarze i radni z komisji gospodarki komunalnej mają poznać jutro o godzinie 11. Wtedy to rozpocznie się jej posiedzenie, na którym będzie obecny, oprócz burmistrza Arseniusza Finstera, także projektant feralnej ścieżki rowerowej.

Na miniaturce video foto drzew przy ul. Towarowej przeznaczone do wycinki. 

Artykuł z 7.06.2019 "35 drzew przy Towarowej ma ustąpić rowerowej autostradzie".


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.