×
Dzisiaj jest Piątek, 13 Grudnia 2019 roku.

Aplikacja NaprawmyTo jest już dostępna dla chojniczan


Dodane: 2019-06-14

Wiceburmistrz Adam Kopczyński zademonstrował wczoraj (13.06) funkcjonowanie aplikacji na smartfon oraz portalu dla użytkowników komputerów, poprzez które mieszkańcy Chojnic mogą zgłaszać do ratusza najróżniejsze problemy do rozwiązania.

Można to zrobić na dwa sposoby. Bezpośrednio na miejscu zdarzenia, jeśli ma się zainstalowaną aplikację w swym smartfonie. Można ją znaleźć na stronie naprawmyto.pl. Na tej samej stronie jest możliwe dokonanie zgłoszenia z laptopa czy peceta. Każdy samorząd, który wykupi miesięczny abonament (do połowy lipca UM nie płaci, potem 400 zł netto), samodzielnie ustala kategorie spraw. Chojnicki ratusz wybrał pięć głównych kategorii alertów - Infrastruktura, Bezpieczeństwo, Budynki, Przyroda i Inne. W każdej z nich są predefiniowane tematy sprawy. W Przyrodzie to m.in. martwe zwierzę; bezpańskie, potrącone, martwe zwierzę; drzewa i konary czy spalanie odpadów. Można także samodzielnie opisać przypadek, jeśli nie pasuje żadna ewentualność. Do każdego alertu jest możliwe dołączenie do 6 zdjęć. Zgłoszenie można dokonać anonimowo lub po zalogowaniu się. W pierwszym przypadku odpowiedni urzędnik decyduje, czy sprawie zostanie nadany bieg. W drugim wypadku alert jest natychmiast dostępny w chojnickiej części portalu i aplikacji. Nie tylko jego autor ma prawo podglądać postęp prac pracownika ratusza przy załatwianiu zgłoszenia. Alerty będą trafiać bezpośrednio w trzy miejsca - do Wydziału Komunalnego, do Straży Miejskiej i do wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego.

Na spotkaniu w ratuszu, oprócz Chojnice TV, byli także przedstawiciele Gazety Pomorskiej i Czasu Chojnic.

Wszelkie materiały (w szczególności informacje lokalne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu i na koncie Chojnice TV na Vimeo.com chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabronione jest bez zgody Redakcji Chojnice TV wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności: kopiowanie, rozpowszechnianie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych, materiałów lub innych treści poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.