×
Dzisiaj jest Poniedziałek, 14 Października 2019 roku.

InterTony 2020 bez budżetowego wsparcia koncertu gwiazdy


Dodane: 2019-06-26

W salce konferencyjnej KS Kolejarz przedstawiciele organizatorów Festiwalu InterTony dziś (26.06) dokonali podsumowania tegorocznego wydania.

Jego kulminację, czyli koncert zespołu Vader, obejrzało ok. 1100 osób. Nad jego sprawnym przebiegiem pracowało 65 wolontariuszy z Polski oraz po dwóch z holenderskiego Hengelo i niemieckiego Emsdetten (nie licząc członków zespołów z tych miast). Na scenie przewinęło się 7 zespołów, w tym jeden z Chojnic, dwa z Hengelo i jeden z Emsdetten; oraz ... Meksykanin z gitarą. Jego wystawa wróci do Chojnic. Pojawi się w kawiarni Widokowa. Uczestnicy Festiwalu i wolontariusze z okazji zbliżającej się 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej odwiedzili podchojnicką Dolinę Śmierci. Jak poinformował Michał Karpiak, gwiazda InterTony zespół Vader, z powodu ostrzeżenia o zbliżającej się burzy, nie zdążył wykonać ok. 20 minut planowanych utworów. Zadeklarował, że za rok występ kolejnej gwiazdy będzie opłacony przez sponsorów i z publicznej zbiórki, by nie ryzykować kryzysu finansowego, który pojawił się po decyzji burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera. Po piśmie z protestem ws. finansowania z budżetu miasta koncertu zespołu Vader napisanego przez działaczy Akcji Katolickiej przy parafii pw. MBKP w Chojnicach, burmistrz wycofał swą zgodę. Pytanie Chojnice TV, czy nazwa gwiazdy przyszłorocznej edycji zaczyna się na literę "B" nie uzyskało konkretnej odpowiedzi. Przekazano także ostateczną wartość uzyskanych środków z publicznych zbiórek na Facebook (organizatorzy oraz urodzinowa Petera Ullricha). Jest to kwota 13039 zł i 3 grosze. Wystarczy na wszystkie tegoroczne zobowiązania finansowe, trochę zostanie na przyszły rok.


Strona główna | Reklama | Kontakt

chojnice.tv 2013 ©
Prawa autorskie do artykułów publikowanych w portalu są własnością ich autorów lub redakcji czasopism, w których zostały zamieszczone.
Projekt i wykonanie portalu Webrise.pl

Wykonanie portalu Chojnice TV zostało sfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.